W.Brytania: Koniec kryzysu - VAT w górę


Z radością informujemy, że studentka ALK, pani Joanna Paprocka zdobyła trzy złote i jeden srebrny medal na Mistrzostwa Świata w Taekwon-do ITF w Argentynie. Obroniła tym samym tytuł najlepszej zawodniczki na świecie w swojej kategorii zdobyty w 2005 r. i już raz obroniony w 2007 r.

\\\\\\\"\\\\\\\" - Podejrzany o korupcję były prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwester R. zostaje na wolności - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy podtrzymując decyzję sądu rejonowego. Zażalenie w sprawię wypuszczenia R. po wpłaceniu 200 tys. zł kaucji złożyła prokuratura. Po wpłaceniu kaucji areszt będzie mógł opuścić też Tadeusz D., były dyrektor ZUS w Szczecinie. Eugeniusz Lijewski, ojciec piłkarzy ręcznych Marcina i Krzysztofa uważa, że trudno wskazać zdecydowanego faworyta w 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Vive Targi, a HSV Hamburg, w którym grają jego synowie. Pierwszy mecz w sobotę w Kielcach. Obowiązek pracodawcy dofinansowania pracownikowi zakupu okularów korygujących wzrok wynika z rozporządzenia MPiPS w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe.Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy przewidujący, że do 2033 r. krajowe prawa jazdy będą wymienione na dokumenty zgodne ze wzorem unijnym. Ministerstwo Skarbu Państwa będzie wspierało PKO BP, aby mógł on samodzielnie sfinansować zakup BZ WBK - poinformował we wtorek minister skarbu Aleksander Grad. Dziś Rada Polityki Pieniężnej spotyka się po raz ostatni w starym składzie, bowiem jej 6-letnia kadencja dobiega końca.

Abengoa Solar hiszpańska spółka zajmująca się energetyką słoneczną oraz spółka córka niemieckiego koncerny energetycznego E.ON – E.ON Climate & Renewables porozumiały się w sprawie budowy w Hiszpanii dwóch elektrowni słonecznych o mocy 50MW każda.

Prywatna grupa kapitałowa MGPA, działająca na rynkach nieruchomości w Europie i Azji, kupiła dwa centra handlowe na Śląsku i ma trzy miesiące na decyzję, czy chce nabyć trzecią placówkę tego typu - donosi wtorkowy "Financial Times". Jest to największa transakcja grupy w regionie od 2007 r. Jej wartość wynosi 235 mln euro. Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator oraz niemiecki operator systemu przesyłowego 50Hertz Gmbh przyjęły plan działań zmierzający do instalacji przesuwników fazowych w stacjach Krajnik i Mikułowa oraz podniesienia napięcia połączenia Krajnik – Vierraden do 380 kV. Inwestycje te zwiększą transgraniczne zdolności przesyłowe na przekroju Polska-Niemcy oraz przyczynią się rozwoju wspólnego europejskiego rynku energii

Jastrzębska Spółka Węglowa ma nowe pomysły na zagospodarowaniem matanu towarzyszącego pokładom węgla. Spółka myśli między innymi o wykorzystaniu gazu do celów komunalnych. Budimex odkupił w środę od spółki Grimaldi Investments za 385 mln zł połowę udziałów w firmie deweloperskiej Budimex Nieruchomości. W ten sposób Budimex stał się jej 100-proc. udziałowcem Rząd radykalnie podnosi prognozy dla polskiej gospodarki. Według wicepremiera Waldemara Pawlaka, dziura w kasie państwa będzie znacząco mniejsza niż szacowano kilka miesięcy temu, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".Wszystko dlatego, że w połowie sierpnia operator postanowił zamknąć program partnerski Profit. Klienci dostali miesiąc na wykorzystanie punktów, które gromadzili nieraz latami. A do tego zabrakło gadżetów, które upatrzyli sobie w zamian za punkty. Robert Benmosche, były szef firmy MetLife, a od 10 sierpnia u steru giganta ubezpieczeniowego AIG, nadzoruje zbiór winogron w swojej winnicy w Chorwacji, na północ od Dubrownika. PO będzie konsultować z PSL projekty ustaw z planu konsolidacji finansów publicznych - powiedział po środowym spotkaniu z szefem doradców premiera Michałem Bonim przewodniczący klubu parlamentarnego ludowców Stanisław Żelichowski

W 2010 r. 24 tys. Szkotów zostanie bankrutami


Mimo spodziewanej w obecnym roku poprawy koniunktury blisko stu Szkotów w każdym dniu roboczym 2010 r. zostanie bankrutami z powodu utraty pracy bądź prawdopodobnej w drugim półroczu zwyżki rekordowo niskich stóp procentowych.

Kwartalny Indeks PKPP Lewiatan spadł w maju do 41 pkt


Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w maju odnotował jednopunktową korektę w dół w notowaniu kwartalnym do 41 pkt - napisano w komunikacie.

Cztery miasta północno-wschodniej Polski mogą liczyć na gazyfikację


Rozdzielnie gazu skroplonego powstaną w Piszu, Ełku, Olecku i Suwałkach - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Suwałkach (Podlaskie) członek zarządu Mazowieckiej Spółki Gazownictwa Jan Anysz.

Mniej gazu i dla Orlenu, i dla Polic?


Nie tylko grupie Orlen, ale i Zakładom Chemicznym Police PGNiG może jako pierwszym zmniejszyć dostawy gazu - piszą "Parkiet" i Rzeczpospolita".

Białoruski SU 27 runął na ziemię


W czasie pokazów na Air Show w Radomiu doszło do tragicznego wypadku. Podczas pokazu akrobacji spadł białoruski Su-27. Stan pilota i samolotu jest na razie nieznany Samolot rozbił ...