Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego


Tegoroczny finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego odbył się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 7-9 czerwca br. Była to już XIV edycja tej imprezy. ...

- Deficyt budżetowy w 2010 roku będzie niższy o 10-15 mld zł niż zapisane w ustawie 52,2 mld zł - powiedział Michał Boni, szef doradców premiera. Tymczasem według rządowych źródeł tylko w okresie styczeń-luty deficyt budżetu przekroczył 10 mld zł Z pit stopem na opony Po raz pierwszy od 1993 r. tankowanie paliwa na stanowisku serwisowym jest w Formule 1 zakazane. Zasada ta oznacza, że każdy pojazd ... Ministerstwo Finansów zaoferuje 2 grudnia obligacje OK0712 i PS0415 za 3,0-5,0 mld zł - podał resort w poniedziałek w komunikacie.Wspólnota Europejska wydała rozporządzenia dotyczące ograniczeń w stosunku do niektórych krajów, które z racji swej rangi mają bezpośrednią moc wiążącą i dotyczą także polskich przedsiębiorców.Listę sankcji prezentujemy tutaj Na wzór przeprowadzanego, co jakiś czas przez redakcję portalu spedycje.pl przeglądu zdarzeń w tzw. branży TSL, można dokonać przeglądu ciekawszych publikacji z prasy o ambicjach naukowych. ... Blisko jedna czwarta islandzkich wyborców podpisała się pod apelem do prezydenta, aby zawetował przyjętą w tym tygodniu w parlamencie ustawę, przewidującą zwrot obywatelom Holandii i Wielkiej Brytanii 3,8 mld euro (15,7 mld zł) oszczędności, które stracili wskutek kryzysu w islandzkiej bankowości - powiadomili w sobotę organizatorzy akcji.

Z nowego raportu Unii Europejskiej wynika, że jedna trzecia Europejczyków nigdy nie korzystało z internetu, a jedna czwarta nigdy nie używała komputera.

Joseph Gregory domaga się zwrotu 223 mln dolarów. W związku z tym złożył pozew do instytucji, która zajmuje się likwidacją majątku banku Rząd szykuje restrykcyjną ustawę hazardową. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Michał Boni, szef doradców premiera, przedstawia założenia projektu.

Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. - Ministerstwo Finansów przestaje walczyć z NBP o pieniądze dla budżetu - wnioskuje "Dziennik". Gazeta ustaliła bowiem, że w projekcie budżetu - którym rząd ma się zająć na posiedzeniu 8 września - nie ma pozycji "zysk Narodowego Banku Polskiego". \"\" Jedna prawdziwa, druga z wosku - w berlińskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, niemiecka supermodelka Heidi Klum odsłoniła swoją podobiznę.Zakończył się przetarg na budowę i doprojektowanie drugiego terminala lotniska pasażerskiego w Gdańsku. Komisja przetargowa uznała, że najkorzystniejszą ofertę złożył Budimex. Posłowie PiS uważają, że proces prywatyzacji Enei powinien zostać wstrzymany do czasu wyjaśnienia przez poznańską prokuraturę i ABW sprawy szpiegostwa gospodarczego w firmie. – Polska jest liderem w przemyśle węglowym w Unii Europejskiej. Świadczy o tym fakt, że aż ponad 90 proc. energii elektrycznej wytwarzamy z węgla, a surowiec ten stanowi ponad 60 proc. naszego bilansu energetycznego – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas otwarcia Światowej Wystawy Górniczej Mining Expo 2008 w Sosnowcu.

Klienci walczą z bankiem


W piątek w Łodzi zacznie się precedensowy proces. Klienci czują się oszukani przez bank i chcą się wycofać z kredytu hipotecznego. - Podpisaliśmy umowę, bo przedstawiciel banku użył podstępu - twierdzą

Rząd: papierowe dokumenty akcyzowe zastąpi system elektroniczny


Oparte na papierowych dokumentach rozwiązania dotyczące przemieszczania towarów z zastosowaniem zawieszania poboru akcyzy zastąpi nowoczesny system teleinformatyczny - przewiduje przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizacji ustawy o akcyzie.

Złoty nie przestraszył się słów min. Rostowskiego


# dochodzi wypowiedź rzecznika KSC #

"PB": Boni szykuje reformę OFE


"Puls Biznesu" pisze o konkurencyjnych projektach reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych, które przygotowują minister pracy Jolanta Fedak i szef doradców premiera Michał Boni

"Parkiet": makler i doradca - tematem dla prezydenta?


Związek Maklerów i Doradców zrzeszający około połowę osób z licencją chce, aby pomysł likwidacji państwowych egzaminów był tematem kampanii prezydenckiej. Dlatego zwrócił się do kandydatów na prezydenta z zapytaniem, czy zawetują proponowane zmiany - pisze "Parkiet".