Sześciolatek zachwycił muzeum i... został dyrektorem


Sześcioletni Sam Pointon został dyrektorem ds. zabawy w Muzeum Kolei w angielskim Yorku, po tym gdy nadesłał do instytucji podanie o pracę, skuszony ogłoszeniem o poszukiwaniu nowego dyrektora.

Koncert Lady GaGi w Polsce został potwierdzony. Wokalistka wystąpi 26 listopada w Hali Gdańsk/Sopot, w ramach trasy koncertowej "The Monster Ball". Już tylko dni dzielą nas od premiery najnowszego albumu Tede. Podwójna płyta rapera "Fuck Tede"/ "Glam Rap" trafi do sklepów 24 czerwca, a Tede z tej okazji szykuje niespodzianki dla fanów. W nocy z 7 na 8 marca 2010 Canal+ jako jedyna polska stacja telewizyjna przeprowadzi transmisję z 82. gali wręczenia Oscarów 2010. Wcześniej stacja przygotuje weekend specjalny z filmowymi premierami.Już dziś będziemy mogli zobaczyć w Polsacie 1000. odcinek "Pierwszej miłości". Serial zadebiutował na antenie stacji pięć lat temu. 7 marca poznamy laureatów tegorocznych Oscarów. Zanim jednak członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej wybiorą zwycięzców, postanowiliśmy zapytać polskich ludzi filmu co sądzą o Oscarach, kto ich zdaniem ma największe szanse na statuetkę i komu kibicują. Andrzej Piaseczny czy Ewa Farna? A może weterani - Budka Suflera? Są też czarne konie - Afromental i Sasha... O tym, kto zdobędzie statuetkę Telekamery dla najlepszego muzycznego wykonawcy przekonamy się dziś (25 stycznia) wieczorem. O godzinie 20 rozpoczyna się uroczysta gala Telekamer.

Dokument "Beats of Freedom - Zew wolności", będący wspomnieniem o roli, jaką odgrywała w PRL muzyka rockowa - trafi w piątek na ekrany kin. W filmie występują m.in.: Kazik Staszewski, Kora, Tomek Lipiński z grupy Tilt i Krzysztof Grabowski z Dezertera.

Międzynarodowy festiwal filmów patologicznych rozpocznie się 7 kwietnia w Rzymie - zapowiedział we wtorek, 23 marca, dziennik "Corriere della Sera". Jednym z jego pomysłodawców jest Matteo Garrone, reżyser głośnej "Gomorry", ekranizacji bestsellera Roberto Saviano o neapolitańskiej mafii. Przygotowujący się do realizacji "Bitwa Warszawska 1920" Jerzy Hoffman zdradził, że w roli Józefa Piłsudskiego widziałby Daniela Olbrychskiego.

W dniach 6-7 lipca 2010 roku w Chicago odbędzie się kolejna edycja festiwalu Lollapalooza. Jedną z gwiazd imprezy będzie Lady GaGa. Czeski reżyser Bohdan Slama oraz scenarzystki z Niemiec - Emily Atef i Esther Bernstorff są gośćmi III Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów "Interscenario", który w czwartek rozpoczął się we Wrocławiu. Dmitry Glukhovsky autor apokaliptycznego eksperymentu, który przeprowadził na bohaterach swojej książki "Metro 2033" odwiedzi Polskę. W środę 24 lutego autor będzie gościem konferencji prasowej, która rozpocznie się o godz. 11. w warszawskiej Fabryce Trzciny.13 listopada odbędzie się specjalny koncert w ramach trasy z okazji 10-lecia zespołu Indios Bravos. "Drzazgi", debiut fabularny Macieja Pieprzycy, wyprodukowany przez Akson Studio i TVP, zostanie zaprezentowany w programie zbliżającego się, wielkiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu, który odbędzie się w dniach 27 sierpnia - 7 września. Koncertem w Pradze (poniedziałek, 15 marca) niemiecka grupa Scorpions zainauguruje swoją pożegnalną trasę "Get Your Sting And Blackout World Tour 2010/2011".

Browar Rock. Wybierz faworyta!


Nie 15, ale aż 18 wykonawców wybrało jury konkursu Browar Rock Festival . Kto z tego grona zagra w Żywcu (14 maja) zadecydujecie Wy!

Festiwal Filmów Polskich w Moskwie już w kwietniu


"Wojna polsko-ruska" Xawerego Żuławskiego i "Mała Moskwa" Waldemara Krzystka - te m.in. produkcje znajdą się w programie 3. edycji Festiwalu Filmów Polskich "Wisła", która odbędzie się w stolicy Rosji w dniach 22-29 kwietnia.

Grudniowa trasa Blindead i Tides From Nebula


Grupy Blindead i Tides From Nebula zaplanowały wspólną trasę koncertową, która rozpocznie się 4 grudnia w Krakowie.

Ang Lee opowie o życiu Pi


Ang Lee wyjawił, że jego kolejnym projektem będzie adaptacja powieści "Życie Pi" Yanna Martela.

Festiwal Chopina w Gdańsku


W dniach 25-26 czerwca w Gdańsku odbędzie się Festiwal Chopina. W ramach tego wydarzenia odbędzie się m.in. koncert L.U.C. Loop Chopin.